RD Vratislavice nad Nisou

Realizace hrubé stavby:
10 týdnů

Popis:
Dům v energetickém standardu pasivního domu. Sendvičová dřevostavba se skeletovou nosnou konstrukcí. Větrání a vytápění je zajištěno systémy společnosti ATREA, včetně zpětného získávání tepla (rekuperace) v zimním období. Špičková hodnota vzduchotěsnosti obálky n50 = 0,23 -1 , měřená zařízením blower door, zajišťuje minimální náklady na vytápění. V současné době probíhá realizace interiérů.

Základní parametry domu:

Energetický standard

pasivní dům dle TNI 730329

Tepelná ztráta domu

cca 2 kW při teplotách
EXT = -15 °C ; INT = 20 °C

Potřeba tepla pro vytápění

cca 2.000 kWh/rok

Náklady na vytápění

cca 2.500 Kč/rok

Účinnost rekuperace

min. 80 %

Reference zákazníka:

"Máme dům jaký jsme si přáli. Útulný, pohodlný, dispozičně jednoduchý, velký tak akorát a bezpečný pro všechny jeho členy. Je propojený jak vizuálně, tak fyzicky s okolní přírodou a přitom splňuje architektonické požadavky na splynutí s tradiční zástavbou.

Ač ne všechny přání stavebníků a nápady architektů je jednoduché vždy splnit, musíme přiznat, že nebylo třeba při realizaci kompromisů, které by nás mrzely či snad omezovaly. A tak jak to bývá, že vždy se během stavby vyskytne něco opomenutého nebo je jen jednoduše potřeba nějaká změna, stavební firma si s tím poradila bez výhrad, reagovala pružně a s ochotou. Kvalitu odvedené práce už pak jen potvrdily příslušné testy. Co víc si jako stavebník přát."

Adéla a Martin Kyselákovi, RD Nad Kyselkou

Zpět